Infolinia: 32 352 62 20
Twój koszyk jest pusty
KEF Q400b
Zapytaj o cenę lub produkt »
Zapytaj o cenę lub produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
 
Cena: 2 230,16 zł z VAT
1 828,00 zł netto


Niezastąpionym elementem do nowego systemu Q jest pełen mocy subwoofer Q400b. Zamknięta obudowa 250mm woofera napędzanego przez klasyczny wzmacniacz klasy D o mocy 200W, stonowana tuba, tworzy spektakularne uosobienie basowości – wymowne, muzykalne i materialne. Umocowanie całej zdolności dźwiękowej we wszechstronnym, sensacyjnym centrum, to wykończenie obrazu dźwiękowego.


Technologia

Głębsze, czystsze i bardziej precyzyjne basy

Innowacyjne rozwiązanie dla dynamicznych, mocnych basów.

Wykorzystujący sztywność nowej aluminiowej tuby, taką samą jak systemu Uni-Q, zaawansowany głośnik niskotonowy serii Q jest najmocniejszym rozwiązaniem w swojej klasie. Obudowy z odlewanego pod ciśnieniem aluminium sztywno utrzymują wysoką efektywność wentylowanego zespołu magnetycznego, aby zapobiegać niepożądanemu rezonansowi, a długa cewka głosowa (50mm) zapewnia imponującą moc maksymalną. Jego muzykalność jest bez zarzutu: uwodzicielska melodyjność, sprawne sterowanie, dla modeli wolnostojących uzupełniona przez dedykowane przednie dodatkowe membrany basowe (ABR – auxiliary bass radiator). Głębokie, szybkie i mocne – to znakomite odtwarzanie niskich tonów jest rozszerzane przez nowe obudowy. Posiadają one masywne wewnętrzne wzmocnienia eliminujące rezonans oraz większą o 30% objętość niż u poprzedników. Przy efektach filmowych ta cecha zwiększa realizm dźwięku, gdy połączy się ją ze stanowczością średnich tonów.Całościowy projekt

Wielostronne podejście bez kompromisów.

Zakres efektywności tych jednostek głośnikowych jest tak bogaty, że sygnał potrzebuje minimalnej interwencji – po prostu następuje dopasowanie częstotliwości.

Legendarną dbałość o szczegóły firmy KEF można dostrzec wszędzie. Na przykład pozłacane terminale głośnikowe typu bi-wire zapewniające najlepszą możliwą transmisję sygnału. Albo nóżki modeli wolnostojących – są one regulowane od góry zamiast od dołu, co ułatwia poziomowanie. Przemyślane dodatki.


Jak można oczekiwać od firmy zatrudniającej perfekcjonistów, dajemy więcej przeżyć posiadaczom sprzętu niż tylko rozkoszowanie się najlepszym możliwym dźwiękiem. Myślimy też o środowisku. Gdy rozpakujesz swoje nowe kolumny głośnikowe Q, stwierdzisz, że opakowanie je ochraniające jest ekologiczne. Płytki drukowane zwrotnicy są mniejsze dlategoteż zmniejsza się zużycie materiałów.


Gdy będziesz podziwiać luksusowe wykończenie – Czarny dąb, Wiśnia lub Orzech – możesz także stwierdzić, że to co wygląda jak piękna okleina z egzotycznego twardego drewna, jest włóknem drzewnym uzyskanym z recyklingu. Takie obszerne podejście do projektowania jest innym aspektem tego, czym wyróżnia się marka KEF. W końcu chodzi o to ażeby uzyskać dobry dźwięk z zadaniem połączenia go z naszym codziennym życiem.


Parametry techniczne

Model

Q400b                   

Konstrukcja      

Subwoofer – zamknięta obudowa                          

Głośniki             

1 x 250mm                           

Pasmo przenoszenia (±3 dB)    

28Hz - 140Hz                      

Wzmacniacz     

200 W wbudowany klasy D                          

Maksymalna moc wyjściowa(SPL)         

110dB                   

Zmienny filtr dolnoprzepustowy           

40 Hz – 140 Hz, IV rzędu                                

Niskopoziomowe wejścia sygnału        

Gniazda słuchawkowe RCA                         

Pojemność wnętrza      

23,2 litra                               

Wymagania dotyczące mocy    

100 - 240V ac ~ 50/60Hz                                

Zużycie mocy   

200VA                   

Waga   

13,6kg                   

Wymiary (wys. x szer. x gł.)      

335 x 330 x 330 mm